"Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program Kísérleti megvalósítása a Kecskeméti Tankerületi Központban"

EFOP-3.3.5-17-2017-00029

Közlekedés, KRESZ, Sport és egészségre nevelés

2019. június 24-28-ig tartott iskolánkban a sport témaköréhez kapcsolódóan a "Mozdulj ki!" elnevezésű tematikus hét, amely a 4-6. évfolyamos diákoknak lett meghirdetve. A hét a sport, az egészségnevelés jegyében zajlott, sok-sok érdekes játék, mozgás által. A témahét célja a közösségformálás, az együttműködés fejlesztése, valamint a sport iránti érdeklődés felkeltése volt. A labdajátékok előtérbe kerültek a hét folyamán, de a gyerekek új játékokkal is megismerkedtek. A szerdai napon a kerekegyházi Kerekerdő Kalandparkba látogattak el a diákok, ahol a kötélpályán mehettek végig a bátrabbak.

Környezetvédelem, természetismeret, tudatos fogyasztói magatartás

Június 4. hetében újabb tematikus hét valósult meg az 1-2. évfolyamos tanulóinknak, "Légy környezetbarát!" címmel. A foglalkozások során a gyerekek olyan fontos témákat érintettek, mint pl.: az egészséges életmód, táplálkozás, amely során egészséges desszertet készítettek, valamint a komposztálás témaköre is előkerült. Megbeszélték, hogyan tudják szelektíven gyűjteni, újrahasznosítani a hulladékot. Érintették még a megújuló energiákat, környezetbarát házakat, és szó esett a fák, növények, állatok védelméről. A csütörtöki napon a gyerekek a Kecskeméti Vadaskertbe látogattak el.